Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kočka rybářská

22. 2. 2010

Kočka rybářská je malá kočkovitá šelma obývající bažiny. Její zvláštnoskí jsou plovací blány mezi prsty předních končetin a to že drápy nedokáže úplně zatáhnout.Jejich jediným známým nepřítelem je člověk. Jsou ohroženy hlavně vysušováním mokřadů kvůli zemědělství, kácením vegetace i lovem kvůli masu, kožešině nebo kvůli útokům na dobytek.

Rozšíření

Kočky rybářské pocházejí z jižní a jihovýchodní Asie,kde obývají prostory poblíž vody. Vyskytují se jak v močálech a mokřinách, tak i na březích potoků a řek.

Potrava

Živí se převážně rybami, k jejichž chycení jsou skvěle přizpůsobeny. Drápy na předních končetinách používají jako harpunu a pro svou kořist se dokážou i potopit. V tomto případě přitisknou uši k hlavě, aby jim do nich nenateklo. Jejich kořistí se ale stávají i žáby,raci,měkkýší, vodní hmyz, nepohrdne ani na souši ulovenou myší, malým savcem či ptákem.

Rozmnožování

O rozmnožování kočky rybářské ve volmné přírodě se moc neví. Kočka rodí 1-4 mláďata v zajetí se o ně stará i samec,ale jak je to ve volné přírodě se neví.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář